PolskiPolski
2EnglishEnglish
291imryh4ofh68pe29bb
PLN
23$
Koszyk (0)
(+48) 85 688 17 77biuro@ecrystal.pl
Strona główna1 » News - advice2 » Jakie lampy wybrać do salonu?
RABAT wiecej za mniej

Jakie lampy wybrać do salonu?

Data dodania: 01-02-2018

Doradzimy Ci jakie lampy wybrać do salonu

Aranżacja wnętrz sprawia wielu osobom duże trudności. Szczególnie problematycznym miejscem bywa salon. Jest to duża przestrzeń, w której spędzamy znaczną część dnia. Oglądamy w nim telewizję, często spożywamy posiłki, spędzamy czas z naszymi gośćmi. Nie ulega wątpliwości, że jest to najbardziej reprezentacyjna część naszych domów. Z tego powodu należ zadbać, by było to miejsce wyjątkowo estetyczne. Poza adekwatnym doborem wystroju i mebli, bardzo dużą rolę odgrywają lampy w salonie. Od odpowiedniego światła zależy cała atmosfera pomieszczenia oraz jego odbiór. Niestety, nawet najpiękniejsze lampy do salonu mogą stracić cały swój urok, jeśli będą źle dobrane.

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie konkretnej lampy, pamiętaj jak dużą rolę gra samo źródło światła. Niezależnie od tego, czy kupujesz żarówki, halogeny, czy LEDy musisz zdawać sobie sprawę z tzw. temperatury barwowej. Temperatura barwowa oznacza nic innego jak kolor światła. Mówiąc o zimnym świetle od razu na myśl nam przychodzi światło niebieskie. Analogicznie światło ciepłe wiązać się będzie z żółtym spektrum barw. Zalecamy unikania zimnych barw w salonie, gdyż większość osób przyzwyczajona jest do światła ciepłego i niebieska barwa może wydać się nieco "szpitalna", powodując nawet bóle głowy. Wybierając światło żółte należy zwrócić uwagę na jego dokładną temperaturę. Zalecamy wybór światła o wartości od 3200K do 4000K, gdyż takie światło jest najłagodniejsze i zawiera najmniej czerwonej barwy. Najpiękniejsze lampy do salonu to takie, które wpasowują się w niepowtarzalny charakter tego miejsca.

Zastanów się, jaki styl reprezentuje Twój salon?

Czy jest bardziej tradycyjny, czy nowoczesny? A może łączy tradycję z nowoczesnością. Nawet najśliczniejsza lampa może wydać się brzydka, jeśli będzie odstawać od skromnej aranżacji. Dlatego należy pamiętać o spójności stylu. Warto zapytać o radę architekta wnętrz lub znajomego artystę. Sprzedawca żyrandoli również może doradzić, jakie lampy wybrać do salonu. Nie wciskaj oświetlenia na siłę, nawet jeśli bardzo Ci się podoba. Jeżeli nie pasuje do reszty, poszukaj czegoś innego. Lampy w salonie muszą być dobrane z najwyższą subtelnością i starannością. Odpowiadając na pytanie "jakie lampy wybrać do salonu", koniecznie postaw na różnorodność. Zainstaluj kilka źródeł światła, np. żyrandol i kinkiety. Zapewni to o wiele bardziej równomierne rozłożenie światła, dzięki czemu będzie ono o wiele bardziej przyjemne. W naszym sklepie znajdziesz mnóstwo eleganckich lamp ze sztucznymi kryształami. Doskonale wpasują się one zarówno w tradycyjne, jak i nowoczesne pomieszczenia. Zapoznaj się z naszą ofertą i wyposaż się w nasze najpiękniejsze lampy do salonu.
Przejdź do strony głównej