PolskiPolski
2EnglishEnglish
igcom4lqg3met310m1
PLN
23$
Koszyk (0)
(+48) 85 688 17 77biuro@ecrystal.pl
Strona główna1 » News - advice2 » Jak wyczyścić kryształowe lampy?
RABAT wiecej za mniej

Jak wyczyścić kryształowe lampy?

Data dodania: 20-04-2018

Kiedyś nie było domu, w którym na półkach nie stałyby kryształowe przedmioty, a w kuchni, zwłaszcza podczas wykwintnych i uroczystych przyjęć nie używano kryształowych naczyń. Mimo iż moda się zmienia, kryształy wciąż są nieodłącznym elementem ozdobnym w wielu domach. Aby jednak wzorowo spełniały swoją funkcję ozdoby, tworzyły klimat i zachwycały elegancją muszą być czyste i lśniące. Matowe, okurzone kryształy lepiej schować… ale po co, skoro łatwo i szybko można je doprowadzić do stanu idealnego?

 

Jak to zrobić? Jak wyczyścić?

Myjąc kryształy trzeba pamiętać o najważniejszej rzeczy – myjemy je TYLKO w zimnej wodzie! Ciepła woda odbiera połysk naczyniom, sprawia, że matowieją, a przecież zupełnie nie o to nam chodzi. Zimna woda z odrobiną płynu do naczyń to wszystko, czego potrzeba, aby naczynie, czy kryształowa ozdoba odzyskały blask. W żadnym wypadku nie należy czyścić tych delikatnych przedmiotów w zmywarce – po prostu moglibyśmy wyciągnąć je w kilku kawałkach… Po umyciu kryształów w zimnej wodzie, warto zadbać również o to, aby nie pozostały na nich zacieki. Zapobiec zaciekom to również nie jest zbyt duże wyzwanie – wystarczy wypłukać je w zimnej wodzie z dodatkiem octu. Następnie pozostawiamy je do wyschnięcia, a gdy będą już suche, delikatnie polerujemy je szmatką. Blask gwarantowany! Masz w domu stare, zmatowione kryształy? Szkoda wyrzucić, bo są pamiątką po kimś ważnym, ale są zbyt nieestetyczne, by wyciągnąć je z szafki i postawić na półkę? To już nie musi być Twój problem. Wystarczy, że takie kryształowe naczynie czy przedmiot przetrzesz mokrą szmatką posypaną solą kuchenną. MAT – szach-mat!

 

Jak wyczyścić kryształowy żyrandol?

Zastanawiasz się, jak prawidłowo czyścić lampy kryształowe? To czyszczenie to już nieco trudniejsze zadanie. Żyrandole kryształowe są najelegantszymi ze wszystkich, niejednokrotnie zachwycają swoim pięknem i dystynkcją. Żeby tak było trzeba o nie dbać w szczególny sposób, częściej i z większą dokładnością je czyścić niż zwykłe lampy. Niestety misterna budowa żyrandola sprawia, że mycie może być kłopotliwe i pracochłonne. Ale warto, bo efekt zwali z nóg! Przede wszystkim lampa kryształowa musi być zdjęta z sufitu. Następnie – oczyszczona z kurzu. Do tego można użyć tradycyjnej miotełki. Żyrandol kryształowy zazwyczaj składa się z wielu elementów o różnych strukturach. Każdy z nich należy więc czyścić w inny, odpowiedni dla danej faktury sposób. I tak elementy metalowe należy umyć odpowiednim płynem do metalu, te chromowane – zimną wodą i mydłem. Elementy żelazne czyścimy szmatką nasączoną naftą.

 

Szklane i kryształowe elementy należy wyczyścić w sposób opisany wcześniej: umyć w zimnej wodzie, następnie wypłukać w wodzie z octem, aby zapobiec zaciekom. Aby uzyskać jednak zwiększyć efekt, pogłębić blask kryształowego żyrandolu i zachować go na dłużej warto sięgnąć po odpowiednie środki czyszczące, przeznaczone właśnie do czyszczenia kryształowych lamp. Najlepiej sięgnąć po płyny czyszczące z naszej oferty, które są nie tylko wydajne i wystarczają nawet na kilkanaście myć, ale przede wszystkim skuteczne i niedrogie. Kryształowy żyrandol stanie się wtedy wzorem elegancji i wizytówką domu. Przy czyszczeniu kryształów należy pamiętać o zachowaniu najwyższej ostrożności – delikatna struktura naczynia może ulec uszkodzeniu przy nawet tylko trochę mocniejszym ruchu wycierania. Warto wiedzieć, że im grubszy kryształ tym częściej dochodzi do uszkodzeń, ponieważ takie naczynie, wbrew pozorom, jest wrażliwsze na czynniki zewnętrzne.


Przejdź do strony głównej