PolskiPolski
2EnglishEnglish
x3qdbez1w8k2s2y1ideb
PLN
23$
Koszyk (0)
(+48) 85 688 17 77biuro@ecrystal.pl
Strona główna1 » News - advice2 » Jak nowocześnie oświetlić pomieszczenie bez okien?

Jak nowocześnie oświetlić pomieszczenie bez okien?

Data dodania: 30-07-2018

Wszyscy wiemy, że najlepsze światło dla ludzkiego organizmu, to to oferowane przez promienie słoneczne. Niestety nie zawsze jest możliwość, aby było ono obecne we wszystkich pomieszczeniach w naszym domu. Łazienka lub kuchnia bez okien to bardzo często spotykany przypadek, szczególnie jeśli chodzi o mieszkania w bloku. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć naszym czytelnikom, jak rozjaśnić pomieszczenie bez okien tak, aby zapanowały tam warunki do funkcjonowania, ale także przyjemna atmosfera.

 

Odpowiednio dopasowane lampy

jak oświetlić pomieszczenie bez okien
Naturalną odpowiedzią na pytanie: jak oświetlić pomieszczenie bez okien, jest wykorzystanie lamp sufitowych, ściennych lub stojących. Wydaje się to nad wyraz proste, jednak należy pamiętać, że również w przypadku lamp warto wybrać takie, które zapewnią odpowiednie oświetlenie. Wiele zależy w tym przypadku od wnętrza, w którym instalujemy systemy świetlne. Jeżeli bierzemy pod uwagę np. pomieszczenie pracy bez okien, to warto zadbać o oświetlenie, które nie będzie, ani zbyt ciemne, ani zbyt jasne. Kwestia oświetlenia pomieszczeń pracy to w ostatnim czasie bardzo gorący temat, głównie ze względu na to, że nad pracą spędzamy stosunkowo najwięcej czasu, dlatego dobrze by było, aby oświetlenie miało raczej zbawienny wpływ na nasz organizm, niż wyrządzało w nim szkody. Podobnie sprawa wygląda w przypadku montażu lamp w łazience czy kuchni. Zarówno w jednym, jak i drugim pomieszczeniu wykonujemy ważne czynności (makijaż, gotowanie), które wymagają widoczności na dobrym poziomie.

 

Przeszklone drzwi i jasne ściany

Doświetlanie pomieszczenia bez okien może odbywać się nie tylko przy użyciu żarówek. Dobrym pomysłem będzie np. wykorzystanie szklanych drzwi. Taka metoda pozwala wpuścić trochę promieni z pozostałych pomieszczeń, które to już zazwyczaj okna mają. Inna metoda to ściany i sufit utrzymany w jasnych barwach. Nie musi być to śnieżna biel - równie dobrze sprawdzą się tutaj wszelkie odcienie różu, błękitu czy kremowe barwy. Taki wybór z pewnością pozwoli rozświetlić pomieszczenie bardziej niż głębokie barwy, które spełniają swoje zadanie raczej w pomieszczeniach jasnych z dużą ilością okien i szkleń.

 

lampy łazienkowe do pomieszczenia bez okien
Meble, dodatki i wykończenia w jasnych barwach

Kolejną metodą na doświetlenie pomieszczenia bez okien jest wybieranie mebli w jasnych barwach. Tutaj podobnie nie muszą być to białe meble (które bądź co bądź w ostatnim czasie są bardzo popularne), aczkolwiek z powodzeniem sprawdzą się wszystkie inne odcienie pozwalające utrzymać pomieszczenie w jasnych barwach. Również w przypadku wybierania ozdób warto zwrócić uwagę, aby nie dodawały one mroku i tak ciemnemu już wnętrzu.

 

Mamy nadzieję, że tych kilka porad pozwoli odpowiedzieć na pytanie jak oświetlić pokój bez okien, a sam artykuł będzie przydatnym poradnikiem odnośnie aranżacji wnętrz dla wszystkich poszukujących ciekawych rozwiązań.


Przejdź do strony głównej