PolskiPolski
2EnglishEnglish
4db0y08e7v
PLN
23$
Koszyk (0)
(+48) 85 688 17 77biuro@ecrystal.pl
Strona główna » News - advice » Jak dobrać oświetlenie do kobiecej toaletki?

Jak dobrać oświetlenie do kobiecej toaletki?

Data dodania: 01-06-2018

Toaletka to elegancki mebel, którego posiadanie wiąże się z pewnego rodzaju prestiżem. W wysokim stopniu pełni funkcje ozdobne, jednakże nie zapominajmy przede wszystkim o funkcjonalności. Jest to świetne miejsce do porannego nakładania makijażu, czy czesania włosów. Podczas tych czynności ważne jest odpowiednie oświetlenie toaletki. Z tego powodu, meble te są zazwyczaj skierowane do okna, tak aby światło dzienne równomiernie padało na twarz. Jednakże w wielu sypialniach, ze względu na ograniczoną przestrzeń nie jest możliwe, aby ułożyć toaletkę w stronę okna. Uzyskanie światła dziennego może być również problematyczne podczas zimowych i jesiennych poranków. Podobnie sprawa będzie się mieć z nakładaniem wieczorowego makijażu.

 

Jak oświetlić toaletkę przy pomocy lamp?

W wielu sytuacjach nie będziemy mieli możliwości korzystania z naturalnego światła. Należy dobrać sztuczne oświetlenie do toaletki. Przede wszystkim, pamiętajmy aby lampy dawały barwę światła jak najbardziej zbliżoną do naturalnego. Przy sztucznym świetle makijaż może zostać nieprawidłowo wykonany.

 

Decydując się na aranżacje świetną do toaletki, wybierzmy najpierw żarówki o chłodnej barwie (5000-6500K) oraz wskaźnik oddania barw Ra wynoszący przynajmniej 80%. Lampy powinny znajdować się na wysokości twarzy, będzie to około metr od podłogi w pomieszczeniu (aczkolwiek, mocniejsze lampy będą położone nieco wyżej). Żeby nie być oślepianym, a twarz była równomiernie oświetlona, lampy do toaletki powinny być oddalone od siebie o mniej więcej 75 cm.

 

Piękne inspiracje odnośnie wyglądu naszych lamp do toaletki, znajdziemy w naszym sklepie. Przede wszystkim warto zapoznać się z ofertą markowych kinkietów i lamp ściennych, które będą komponować się z toaletką. Do tego typu mebli, najczęściej stosuje się lampy w kształcie kuli, które znajdują się w ofercie sklepu. Jeśli preferujemy prostotę lub nowoczesność, świetnym wyborem okażą się lampy kwadratowe i podłużne. Wygodą w dbaniu o swój wygląd okażą się również kinkiety ruchome. Ostatecznie to jaki wygląd lamp wybierzemy, zależy od naszego stylu. W naszym sklepie znajdziemy każdy kształt, jaki będzie pasował do naszych preferencji.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii News - advice